Страницы

Поради фахівцям з виховання дітей з діагнозом СДУГ

1. Будьте відверті з дітьми
Чесність і відкритість допомогла йому в свій час позбутися від стереотипів і штампів щодо СДУГ, і прикладом тому був власний його син.
Одного разу він прийшов зі своїм (тоді восьмирічним) хлопчиком в ресторан, де вони побачили шибеника, який рухався безупинно, та так активно, що батьки насилу могли його втримати. Мейєр онімів від подиву, на що син відреагував так: «Не думай про його гіперактивності, він просто поспішає пізнати світ».
2. Не концентруйте увагу на проблемах СДУГ
Діти з діагнозом СДВГ не в змозі діяти так само послідовно і логічно, як і їх однолітки, у яких немає проблем з концентрацією уваги.
Х. Мейер ділиться своїми спостереженнями: «Я не очікую послідовності та постійності від дітей з СДУГ. Сьогодні вони можуть показати хороший результат, завтра - поганий, а післязавтра - просто чудовий. Багатьох батьків бентежить така амплітуда результатів».
3. Не дозволяйте вважати СДУГ поважною причиною
СДУГ ускладнює процес досягнення поставлених перед дитиною завдань, але діти повинні вчитися відповідальності. Не можна дозволяти їм виправдовувати власну недбалість хворобою. Діти дуже швидко засвоюють вигідну для них інформацію і вміло нею маніпулюють, пояснюючи, наприклад, невивчені уроки порушенням концентрації уваги.
4. Претворяйте рекомендації в життя спокійно і послідовно 
Щоб полегшити дитині розуміння що стоять перед ним завдань, складіть список з перерахуванням його обов'язків, а також розпорядок дня. Зорове і вербальне відповідність має велике значення.
Заохочення дитини вітається, але вона повинна слідувати відразу ж за результатом: наприклад, перегляд улюбленого фільму або телепередачі, комп'ютерна гра і т. п. Пропозицію про покупку велосипеда по завершенні навчального року з хорошими оцінками в якості заохочення не спрацює, так як діти з СДУГ не вміють зосередитися на майбутньому.
Батьки повинні ясно розуміти рекомендації по вихованню, спокійно і послідовно втілюючи їх у життя.
Неприпустимо застосовувати покарання в запалі гніву або стані роздратування.
5. Допоможіть дитині розкрити свої здібності
Порівняння з іншими дітьми часто виявляється не на користь дитини з СДУГ, в результаті чого у останнього розвивається занижена самооцінка і депресія.
За словами Патриції Куїнн, проблеми з самооцінкою проявляються вже у восьмирічному віці. У підлітків формується стійка безпорадність, при якій будь-які зусилля розглядаються як марні і безперспективні, що в підсумку призводить до деморалізації і депресивним станом.
6. Позбавте дитину від надмірної опіки
Необхідно прищеплювати дитині самостійність.
«Ми намагаємося захистити наших дітей від будь-яких труднощів. Я категорично проти такого підходу. Вони повинні вчитися самостійності, досягати успіху, не чекаючи, поки мама з татом залагодять всі їх проблеми. Я ніколи не вказував синові, що робити; він сам розповідав мені про своїх поточних планах», - ділиться Хол Мейєр.

Дітям з СДУГ нейязицірно важко досягти самостійності. Але батьки зобов'язані побороти в собі прагнення до постійної опіки і надати їм незалежність, адже рано чи пізно діти покинуть батьківський дім. 

Комментариев нет:

Отправить комментарий