Страницы

Аутичні діти, їх класифікація



Аутичних дітей можна поділити на чотири основні групи згідно з формою, в якій протікає захворювання.
Поведінка аутичних дітей багато в чому залежить від форми прояви захворювання, яка може протікати і важко, і досить легко, майже не впливаючи на поведінку дитини.

Перша форма аутизму

Діти, які страждають найважчою, першою формою аутизму, вражають своїм відсутнім виглядом. Вони не відгукуються на заклики інших людей і ні про що не просять самі, вони здатні терпіти голод і холод, вони не бояться того, що легко налякало б будь-якого іншого дитини.
Вони не можуть активно взаємодіяти з людьми, активно від них захиститися. Вони відхиляються від рук і рухів до них назустріч, відводять очі, якщо хтось дивиться на них. Якщо звернення до них занадто інтенсивно, вони можуть почати кричати і проявити агресію по відношенню до себе самого.
Єдиний спосіб отримання емоцій для них – це переміщення за предметами в просторі: не дитина йде куди-небудь, а предмети ведуть його за собою (наприклад, килимова доріжка веде з кімнати, а двері, відкрита на кухню, приводить у світ посуду і тепла). Такі діти не говорять, не використовують мову жестів, у них відсутні основні навички спілкування.

Друга форма аутизму

У таких дітей рано формуються так звані життєві уподобання — в їжі, одязі. Це також може стосуватися маршруту, по якому вони звикли приходити додому. Вони важко переносять перестановку меблів у квартирі.
Їх встановлення занадто вузькі і жорсткі. Будь-яка спроба змін викликає неприйняття. Вони схильні не відпускати батьків від себе і змушують їх виконувати всі звичним способом. Якщо батьки не погоджуються, у них посилюється страх, який виливається в підвищену агресію по відношенню до себе.
Вони отримують задоволення, виконуючи одноманітні дії, однак їх кількість досить різноманітно. Такі діти говорять, проте їх мова бідна, вони здатні виражати свої емоції тільки в тих умовах, в яких такий вислів було вироблено.

Третя форма аутизму

Діти не виглядають усунутими, вони захоплені своїми власними враженнями і переживаннями. Їх особи висловлюють ентузіазм, очі блищать, а рухи одноманітні і рвучкі. У них також рано виникають постійні звички і дії, однак їх жорстке дотримання для них не настільки важливо, головне для них – їхні власні інтереси і переконання.
Вони рано починають говорити, їх мова багата, проте вони часто говорять про негативний, малюють пожежі і дохлих щурів, що викликає яскраві емоції у дорослих, які заповнюють брак вражень у дитини. Коли ці діти говорять, здається, що їх мова спрямована на співрозмовника, однак це далеко не так, їх погляд спрямований крізь людину, і кажуть вони, не піклуючись, щоб їх зрозуміли.

Четверта форма аутизму

Діти, що відносяться до даної групи, виглядають фізично нерозвиненими, легко утомляемыми, незграбними. Для них характерні перепади млявості і надмірної активності. Їх особи висловлюють розгубленість і невпевненість в собі.
Діти даної групи виявляють бажання до спілкування, вони дивляться в обличчя співрозмовника, але контакт нестабільний, вони тримаються поруч, але можуть приймати полуотвернутое положення. Найчастіше їх погляд відпливає в сторону, а потім знову повертається до співрозмовника. Їх мова не надто бідна, досить емоційна. Вони не відмовляються від спілкування з ініціативи дорослого, проте це їх швидко починає втомлювати.
Їм не властиві одноманітні рухи, вони часто виявляють великі можливості у сферах, не пов’язаних з мовним взаємодією, наприклад у музиці, конструюванні, математики. Прагнення до постійності реалізується через прихильність одним і тим же інтересам. Діти цієї групи мають потребу в схваленні іншими людьми.


Комментариев нет:

Отправить комментарий