Страницы

СДУГ. Причини й особливості


Синдромом дефіциту уваги або СДУГ називають певний тип поведінки, який супроводжується порушеннями уваги, загального розвитку, гіперактивністю. Спостерігаються такі розлади, як у дітей, так і у дорослих. Відзначаються труднощі в сприйнятті інформації, концентрації уваги, імпульсивність в поведінці. Розрізняють синдром дефіциту уваги окремо і, включаючи гіперактивність. Однією з перших країн, в якій стали проходити дослідження даного синдрому, стала Америка.
На сьогоднішній день існують різні методи діагностики і лікування синдрому, включаючи медикаментозний. До причин виникнення синдрому відносять і особливості клімату, екології, харчування, і порушення в період внутрішньоутробного розвитку плода.

Причини СДУГ
Існує цілий ряд факторів ризику, які можуть призвести до розвитку захворювання:
·        будь-які інфекційні захворювання, перенесені дитиною в ранньому дитинстві;
·        недоношеність і передчасні пологи;
·        вплив на плід алкоголю, продуктів горіння тютюну і сильнодіючих медичних препаратів;
·        асфіксія новонароджених;
·        проблеми сімейного характеру – від поганого матеріального забезпечення до пересичення матеріальними благами;
·        генетична схильність, про що свідчить тенденція розвитку синдрому по спадкової лінії.

Дитина з синдромом дефіциту уваги просто не може сидіти спокійно, причому він частіше робить метушливі руху, ніж цілеспрямовані. Йому складно самостійно вибрати собі заняття і займатися ним самостійно – навіть якщо мова йде про гру, дитина з СДУГ не здатний займати сам себе грою. При навчанні спостерігається нездатність всидіти на місці, часті спроби покинути своє місце, постійне вчинення рухів дуже дрібних, несуттєвих. Крім того, дитина з синдромом надзвичайно, навіть надмірно товариський, може бути нав’язливим.
Імпульсивність в поведінці багатьма лікарями приймається як симптом і проявляється вона в тому, що дитина не може витримати свою чергу, абсолютно не замислюється перед тим, як відповісти на питання і перебиває інших дітей і дорослих. Найпростішою є діагностика захворювання класичного синдрому, так як він має найбільш явні ознаки. Так, діти без гіперактивності, але з дефіцитом уваги навпаки – повільні, загальмовані і мало емоційні. При відсутності спеціалізованого лікування СДУГ може привести до падіння успішності при навчанні, конфліктності і порушень навичок читання і письма.


Комментариев нет:

Отправить комментарий